Už samotné slovo stěhování pro mnohé označuje synonymum hrůzy a chaosu. Pokud jste už tedy něco obdobného alespoň jednou v životě zažili, jistě více co takové stěhování obnáší. Jenže ne každý má to štěstí, aby ho taková lapálie potkala jen jednou jedinkrát. I jedinci, kteří tuto strastiplnou cestu ještě nezažili a celý život si spokojeně lebedí na jednom místě, i tací mohou dříve nebo později okusit, co obnáší, přestěhovat vše z bodu A do bodu B. I Stěhování můžete zažít i společně s firmou, v takovém případě se kromě užšího vedení dotkne i každého jednotlivého zaměstnance ve firmě.

 

 

 žena s krabicí

 

V takovém případě sice nebudete mít na starost vyklízení a převoz jednotlivých kusů těžkých břemen, ale osobní věci za vás nikdo jen tak nevyklidí. Pojďme si tedy představit několik základních kroků, jak při stěhování nepřijít o rozum a vše pokud možná zvládnout s maximálním klidem.

 

  • Vše přehledně na jednom místě

Stěhování může být pěkný blázinec, je tedy potřeba v balení věcí vytvořit nějaký systém, který vám pomůže s orientací. Začněte věci třídit na jednotlivé místnosti, vše poctivě popisujte a třiďte dle kategorií. Mějte na paměti, že čí delší dobu strávíte balením, o to lépe se vám později bude v novém domově vybalovat.

 

  • Měkké věci uložte do kufrů nebo velkých igelitových pytlů

Máte doma zavazadla, která stejně musíte dle nechtě přestěhovat? Tak využijte jejich vnitřní prostor, do kterého můžete pohodlně uložit oblečení, ložní prádlo, peřiny ad. Podobně poslouží i velké plastové pytle, které stačí opatřit štítkem.

 

  • Ne vždy stačí vlastní síly

Zvláště u stěhování zvažte svoje možnosti. Nábytek, zvláště ten z masivního dřeva, nepatří mezi nejlehčí a v takovém případě by se jistě hodila odborná pomoc a fyzická síla, kterou nemusí dotyční obyvatelé bytu vždy disponovat.

 

červená dodávka

A co doprava? S osobním automobilem asi rozměrné kusy nábytku jen těžko převezete. V takovém případě může posloužit půjčovna dodávek Praha Pujcovna-praha9.