Bytové domy bez klimatizace, a to nechci nikoho diskriminovat, jsou dnes považovány za ty horší. Ty lepší byty mají totiž klimatizaci, která v bytech větrá a ochlazuje vzduch, což se v létě náramně hodí. Ne, že by klimatizace byla užitečná jen v létě. Jenže je to technika. Konkrétně vzduchotechnika. A technika se prostě kazí. Tím chci říct, že jednou za čas bude potřebovat revizi vzduchotechniky, nebo nějakou prohlídku.

vzduchotechnika v dome

Prohlídka může být preventivní a může předcházet poškození klimatizace (čili vzduchotechniky) ve vašem domě, či bytovém domě. Pokud si lidi, kteří jsou schopni revizi provést voláte až v bodě, kdy Vám klimatizace nefunguje, je nejspíše pozdě, ale ne zase tak pozdě, že by vzduchotechnika nešla opravit. Tedy doufejme. A přesně právě pro to se vyplatí si revizory a opraváře klimatizací zavolat dříve, zavčas, aby se na klimatizaci podívali a řekli co je špatně, než se to pokazí. Nebo i součástku preventivně vyměnili. Nemusí také vždy jít jen o opravy a výměny součástek. Může jít i o běžné čištění klimatizace. Jelikož tím jak klima nasává ten vzduch z venku, může nasát i nějaký pevný předmět, nebo i zdánlivě neškodný list, který však celou klimatizaci může uvést do nefunkčního stavu.

nemusite byt doma

Tato činnost není jako třeba instalatérství, u kterého by jste měli být v domě a živnostníka, nějak hlídat nebo jej nějak nasměřovat k práci. Vzduchotechnici totiž přesně vědí co mají dělat a kam mají jít. V praxi většinou chodí na střechy, kde ale nehnou se střešní krytinou ! Jen přijdou na střechu a dostanou se k ventilaci klimatizace a od tohoto bodu jsou schopni celou klimatizaci zkontrolovat a vyčistit. Nemusíte tedy ani být doma a vzduchotechniky hlídat. Pokud by Vás zajímalo jak taková revize, či čištění klimatizace probíhá můžete shlédnout video, které je k nalezení níže v článku, nebo se přímo podívat zde na web.