Ten, kdo chce někam jet vlastním vozem, smí usednout za volant jedině v případě, že nemá v krvi žádný alkohol. A to bez pardonu. Každý z našinců by se tak měl postarat, aby se napil, pokud už se tedy napít potřebuje, teprve ve chvíli, kdy se může spolehnout na to, že už nebude až do úplného vystřízlivění své auto potřebovat. Že se tedy vyskytuje tam, kde se vyskytovat má a smí, respektive že se o jeho dopravu postará někdo jiný.

Jenže co když někdo na tuto zákonem danou povinnost zapomene? Co když pije a teprve potom přemýšlí?

německé taxi

To nejhorší, co by dotyčný mohl udělat, by bylo usednutí za řízení pod vlivem zmíněné návykové látky. Tak si totiž počínají jedině vyslovení hazardéři nebo ignoranti. A nejednou na takové rozhodnutí doplatí oni a třeba i někteří z ostatních účastníků silničního provozu, kteří na ně někde narazí, a to klidně i v nepřeneseném smyslu slova.

Rozumné je neřídit. Jenže jak jinak se někdo zmíněný dostane do cíle své cesty i se svým vozidlem, pokud sám řídit nesmí a nemá ani nikoho po ruce, kdo by mu mohl pomoci?

V takové chvíli udělá dobře ten, kdo vsadí v Praze na taxi odvoz auta.

Proč právě na tuto firmu a tuto službu? Jednoduše proto, že mu stačí zatelefonovat na dispečink a tím pro něho končí veškeré potenciální komplikace.

slečna v baru

Na místo totiž přijedou dva řidiči zmíněného podniku, zákazníka odvezou jeho vlastním vozem na dohodnuté místo a to je vše.

Zdá se to být málo, ale věřte, že tomu tak není. I když by to mohlo vypadat banálně, nejde o nějakou nedůležitou službu. Právě naopak. Nikdo totiž nespočítá, kolik tito firemní řidiči, střízliví a plně kvalifikovaní, zachránili tímto počínáním životů, jak cenné majetky díky nim nedoznaly újmy, kolika zraněním se předešlo.

A to jenom díky tomu, že odvezli nějakého opilce, který by jinak mohl navzdory známému zákazu usednout za volant. Což by nemuselo vůbec skončit dobře.