Rozhodli jste se, že si během letošního roku s partnerem povíte své ano? Není krásnějšího přání, než slíbit si lásku a věrnost až do smrti před zraky vašich nejbližších, společných přátel a rodinných příslušníků, kteří vám budou přát štěstí. Svatba jakožto událost bohužel není nasycena pouze pozitivními emocemi, a nejedná se o jednorázovou záležitost jednoho dne, ale o dlouhodobý proces, zejména co se týče příprav a chystání celkového průběhu dne. Samozřejmě nejde jen o onen jeden den svatební, ale je potřeba důkladně připravit také věci okolo něj, abyste si pak se svým vyvoleným partnerem mohli naplno a bez starostí užívat zábavu a radovat se z tohoto závazku.

ženich a nevěsta

Na co byste při plánování zábavy nikdy neměli zapomenout a které jednotlivé body byste měli s partnerem důkladně prodiskutovat před tím, než se spolu projdete uličkou k oltáři?

mladý kouzelník

  1. Místo. Co se týče místa, pečlivě zvažte, zda máte variantu A a B, nebo také lidově řečeno „suchou“ a mokrou“. Pokud začne pršet, máte hosty kam ukrýt? Budou se moci i za špatného počasí podávat všechny chody v rámci hostiny a bude možné užít si zábavu? Prostory jsou velmi důležitou, ba tou primární otázkou, když začínáte s plánováním. Zvolte takové, které budou splňovat všechny praktické parametry a kde se budete dobře cítit.
  2. Jídlo a pití. Co si budeme povídat, občerstvení na svatbách je jedním z hlavních lákadel, na které se všichni hosté velmi těší. Při plánování svatebního menu nezapomínejte na případné potravinové alergie vašich blízkých. Budou moci vámi vybraná jídla jíst všichni, nebo alespoň většina? Máte v jídelníčku nebo bezlepkového, vegetariánského a veganského? Bude na stole dostatek ovoce a zeleniny? Co se týče pití, nikdy není na škodu mít zásobu nealkoholických, ale i alkoholických nápojů – přece jen máme každý své preference a je ideální mít z čeho vybírat.
  3. Zábava. Bojíte se, že když bude obřad za vámi a všichni budou najedení a napojení, že bude váznout zábava? Den je dlouhý, a proto je potřeba zamyslet se nad tím, jak vyplníte dlouhé odpoledne i večer tak, aby hosté měli co dělat a nenudili se. Osvědčené jsou samozřejmě aktivity jako jsou různé novomanželské hry a živá hudba, ale ty přicházejí zpravidla na řadu až v pozdějších večerních hodinách. Není na škodu prokládat jednotlivé aktivity i něčím, co hosty skutečně překvapí a zaujme natolik, že zapomenou na čas a budou mít pocit, že právě prožívají něco opravdu zajímavého a výjimečného. Skvělou možností, jak osvěžit plynoucí den je třeba kouzelník na svatbu – jeho show hosty nejen ohromí, ale i zapojí a budou si pak mít ještě dlouho o čem povídat.