Budeme mít doma schodiště

Jestliže oslovíte stavební firmu, která se zabývá výstavbou a montáží schodišť, půjde v první řadě o vzájemný dialog. Bude probíhat přibližně tak, že se v první řadě musíte shodnout na typu řešení a umístění schodiště v obytném, případně venkovním prostoru. Nebude to zrovna snadné, protože možností je celá řada a vy si musíte nakonec mezi nimi vybrat jedno jediné. Nemějte však obavy, v rámci dialogu se včas dozvíte o každém typu všechna pro a proti a také budete mít zevrubnou představu, jak by to ve vašem domě vypadalo.

chůze po schodech

Jak už jsme zde naznačili, možností schodišť je celá řada, například klasické přímé, lomené, točité, samonosné, mohou být umístěné po obvodu místnosti, mohou se nacházet na okraji či dokonce uprostřed, a mimo jiné záleží i na velikosti obytného prostoru a na ploše, kterou budou schody zabírat.

Součástí schodišť je také zábradlí, které může být zhotovené z tvrzeného skla, z nerezové oceli, z kované konstrukční oceli a samozřejmě i ze dřeva, u volby zábradlí rozhoduje zejména váš osobitý vkus a také styl prostředí, kam bude schodiště zapadat.

schodiště v domě

Chůze po schodech je zdravá

Také už máte dost všech otravných reklam na zdravý životní styl, kde vám předkládají cvičení v posilovnách a na různých typech nářadí? Víte, že žádné nářadí nepotřebujete, a že můžete cvičit i doma, aniž byste dýchali vydýchaný vzduch v cvičebních místnostech, kde se příliš nedbá na větrání, a kde je spolu s vámi dalších deset cvičenců? Vystačíte s obyčejnými schody. Do batůžku na záda umístíte nějaké závaží, třeba pytel s pískem, a budete chodit po schodech střídavě nahoru a dolů, brát schody po dvou, našlapovat na špičky a tímto způsobem posílíte svaly hýždí, stehen, lýtek i chodidel. Schody vám mohou posloužit i jako opora při cvičení kliků, zejména pro muže, tak proč utrácet za posilovnu. Dokoupíte si jen jednoruční činky pro bicepsový zdvih a posilování trapézového, deltového a ramenního svalu a máte doma posilovnu mnohem levnější.