Než se rozhodnete pro změnu životního stylu, je dobré si uvědomit, co vám změna přinese a co vám naopak vezme. O změně v životě obvykle uvažujeme, když se nám nedaří. Svůj život měníme proto, abychom se měli lépe a byly jsme spokojenější. Také můžeme dospět k názoru, že je potřeba změna, když se nám zdá život příliš stereotypní.

Zde najdete několik typů, co byste mohli zařadit do svého všedního života.
Tvořte obrázky

Sportujte

Pod pojmem sport si nemusíte znamenat posilovnu nebo běhání maratonů. Nemusíte sportovat závodně, stačí jen rekreačně. Má to hned několik výhod. Je plno typů nejrozličnějších sportů, kterým se můžete věnovat, proto si každý najde něco, co ho baví. Nadále vám pravidelné sportování zlepší fyzičku a výdrž a posílí tělo. Další věc, kterou nám může pohyb přinést, je psychický odpočinek. Po krátkém cvičení se vám vždy zvedne nálada. Po sportu je ale třeba se pořádně protáhnout.

Hrajte na hudební nástroj

Čím starší jste, tím hůř se vám bude učit, ale to není důvod proč to nezkusit. Když začnete hrát ve třiceti letech, pravděpodobně se z vás nestane virtuos, ale zkusit kytaru, flétnu nebo ukulele není nikdy na škodu. Hudba vám pomůže vyjádřit vaše pocity a odreagovat se, a to nejen hraní ale i její poslouchání.
Hrajte na hudební nástroj

Výtvarná činnost

Stejně jako hudbou je možné vyjadřovat své pocity i výtvarnou tvorbou. Výtvarná tvorba je náročnější na materiál, ale opět se při malování či jiném vyrábění skvěle odreagujete. Nemusíte zrovna malovat, můžete i modelovat nebo skládat z papíru. Je dobré občas popustit uzdu své fantazii.

Dobrovolnictví

Nic vás nepotěší tolik, jako když můžete někomu nezištně pomoc. Je spousta organizací hledající dobrovolníky, stačí si jen vybrat, který typ dobrovolničení by vám nejlépe seděl (například když rádi pomáháte starým lidem, nebudete chodit vybírat peníze na tři krále, ale budete pomáhat v hospici, atd.)

4.4/5 - (5 votes)