Jak zachovat chladnou hlavu, když vám někdo zlomí srdce

V případě zlomeného srdce se bolest obvykle projevuje různými způsoby. Někdo cítí tlak na hrudi, jiný zase prázdnotu, další pak chce křičet. Zlomené srdce zkrátka není příjemná záležitost, a ačkoliv víme, že jsou v životě mnohem horší věci, v tu chvíli nám to zkrátka zrovna nemyslí, a tak se utápíme v pocitu, že už nikdy nebudeme šťastní. Jak zvládnou bolest ze zlomeného srdce s chladnou hlavou, a bez vedlejších následků?

zlomené srdce

Hlavně pomalu

Někteří lidé jsou po rozchodu jako šelmy, kterým se zaryla tříska do tlapky. Agresivní, vzteklí, zkrátka vidí rudě. Jiní zase překypují energií, a to ve snaze si nepřiznat, že je rozchod s milovanou osobou ranil. Většinou to však končí podobně. Alkohol, divoký večírek, sex s cizí osobou, a také telefonáty bývalé/mu. To ovšem vždy celý stav jen zhorší, proto je lepší vyplakat se někomu na rameni, ale hlavně bez jakýchkoliv omamných látek. Prostě tu bolest přijmout, vytrpět, a nechat odeznít. Je to jako taková odvykačka. Prostě musíte vydržet, ačkoliv abstinenční příznaky budou téměř nesnesitelné.

Nenávist klidně, ale tiše

Snaha si bývalého partnera zošklivit není od věci. To však samozřejmě musí být soukromá záležitost. Můžete si například sepsat vše, co vás na něm odpuzovalo, rituálně spálit všechny dárky, které vám dal, nebo povědět někomu blízkému, jaký to byl hlupák. V žádném případě mu ale nepište nenávistné zprávy, nevolejte mu naštvaní, ani nezveřejňujte na sociálních sítích výčet všech jeho chyb, nebo ponižující fotografie. Tím ponížíte jen sami sebe.

potrhaný list

Pomsta? Ne!

Nesnažte se pomstít. Jen budete působit hystericky, a on či ona si uvědomí, že rozchod byl vlastně správné řešení. Sex s nejlepším přítelem bývalého přítele/kyně je trestem spíš pro vás. Chcete se mu pomstít? Ukažte mu/jí, že to zvládnete i sami. Že to nejste vy, kdo o něco přišel ,ale naopak. Žijte, radujte se, smějte se. A časem zjistíte, že už to ani nebolí.