Jaká rizika představuje dětský stan do bytu?

Není pochyb o tom, že děti si rády hrají. A není divu, je to příprava na dospělý život. Pomocí her se mohou naučit, jak se v určitých situacích chovat, aniž by podstupovali nějaké riziko. Navíc se jimi učí ovládat i své tělo. Obojí je samozřejmě velmi přínosné.

Jednou z poměrně oblíbených atrakcí je stan. Ten může sloužit mnoha účelům – jako schovka, obchod, kancelář i koutek k relaxaci. Zkrátka vše, co si bohatá dětská fantazie vymyslí. Ovšem ne každý má rodinný domek, aby jej mohl postavit na zahradě. A i kdyby ano, stejně přijde zima a s ní chladné počasí. Co pak?

stan1

Není zde třeba zoufat, i na takovéto situace výrobci myslí. Řešením zde může být dětský stan do bytu Chytrá liška. Ten se tváří jako obyčejný stan či domeček, avšak místo kolíků má jen tyčky. Je to logické, neboť se nepředpokládá, že bude muset vzdorovat větru.

Ani plachta není z klasické celtoviny. Obvykle se jedná o tenký plast, který toho příliš nevydrží. Je vyveden ve veselých barvách, často s oblíbenými postavičkami z dětských filmů či seriálů. To vše má přilákat pozornost dítěte a přimět jej, aby onen stan používal.

stan2

To vše sice zní dobře, ale není někde háček? Popravdě, jen v tom, že musíte dávat pozor, kam jej vlastně postavíte. Je totiž nutné počítat nejen se samotnými rozměry stanu, ale je nutné nechat i dost prostoru okolo.

Musíme totiž předpokládat, že v rámci her kolem něj bude náš potomek i běhat. A rozhodně by nebylo dobré, kdyby přitom narazil do skříně nebo jiného nábytku.

Avšak existuje i jiný důvod. Počítejte s tím, že dítě jej nebude chtít složit. Budete tedy muset kolem něj procházet. Neměl by tedy stát v žádné z cest, které jsou v domácnosti frekventované. Zvláště nutné je to v noci, kdy si často nerozsvítíme světla.

Pokud si však dáte pozor a vše rozmyslíte, není důvod, proč byste svému potomku neměli tuto hračku pořídit. Určitě bude nadšený.