Můj sporák

Myslíte si, že byste se obešly bez nějaké technické vymoženosti? Jako například pračka nebo lednička anebo mikrovlnná trouba? Tedy vlastně ano, bez mikrovlnné trouby se dá vlastně krásně žít. Tedy totiž moje babička a taky druhá babička asi ne, protože moje obě dvě babičky nemají moc rády takové technické vymoženosti a futurismus, jako třeba máme my rádi po sametové revoluci. Já sama bych si bez mikrovlnné trouby třeba například nedokázala představit život. Tedy vlastně ano, ale bylo by to velice hodně složité. Já jsem totiž zvyklá, že když přijdu z práce, že si z lednice vytáhnu nějaké jídlo a rychle si ho v mikrovlnné troubě ohřeji. Aniž bych si ho musela míchat. Nemám totiž čas stát u plotny a míchat s jídlem, aby se mi ohřálo. A sice ano, to musím přiznat, že někdy se mi to jídlo v mikrovlnné trouby velice špatně ohřeje.

Sporák je prima tehcnický vynález.

Takže, že by to byl nějaký perfektní vynález století, to jsi tedy říct nedá. Kolikrát se mi stane, že je talíř v mikrovlnné troubě opravdu hodně horký než třeba jídlo uvnitř. Nebo mi taky vadí, že jídlo na povrchu je horké, zatímco uvnitř anebo zespod je jídlo úplně studené. Nevím proč to tak je, ale asi už mám možná starou mikrovlnou troubu. Anebo co třeba sporák?

Sporák je pro mě důležitý.

Obešli byste se bez sporáku? Já tedy ne. A já moc ráda vařím omáčky a polévky, takže je logické, že bez sporáku bych se doma absolutně neobešla. Já sama dávám na to, že člověk má jíst zdravě a taky pravidelně a dbát na zdravou životosprávu. Já to takhle mám. Proto každý den vařím polévku, a to někdy i dvakrát denně. Bez polévky bych si nedokázala představit den. Mám ráda hlavně zeleninové polévky, takže jsem velice ráda, že sporák mám a bez této techniky bych si opravdu nedokázala kuchyň představit. A to samé pračka. A opravdu děkuji těm lidem, kteří tuto techniku vynalezli, protože nám zjednodušuje život.