Vyklízení bytů a nebytových prostor s vozem z půjčovny dodávek Brno

Vyklízení bytu po zemřelém příbuzném, nebo v případě koupě, je vždy břemeno navíc, a mnohdy doslova „chuťovka“, kterou je nutné překlenout co nejrychleji, a pokud možno bez komplikací, a zbytečného výdeje energie a financí.

Jak efektivně vyklidit byt a nebytový prostor

Zajistěte si vůz – budete potřebovat větší vozidlo, aby se akce mohla provést „na jeden zátah“, případně na co nejméně jízd. Nakládat věci na zadní sedadlo nebo do kufru kombíku je jaksi neefektivní a zbytečně zdlouhavé. Zvažte proto pronájem vozu z půjčovny dodávek Brno Maxidodávky, máte k dispozici vozidlo v dobrém technickém stavu, s platnými doklady, a s dálniční známkou (a pochopitelně i s asistenční nonstop službou v případě nehody).

auto typu dodávky

Velmi důležité je prostudovat smluvní podmínky (raději se dvakrát ptejte, ať máte ve všem jasno, především ohledně situací, jako jsou poškození vozu a autonehody). Při přebírání a předávání auta pořizujte fotografie a mějte k ruce spolehlivého kamaráda, ve dvou lidech je to vždy výhodnější. A nezapomeňte si sjednat vlastní pojištění, které vám proplatí případnou vámi zaviněnou škodu na vozidle (a také mějte jasno v tom, co pojišťovna hradí, a co ne).

prázdná krabice

Potřebujete vydatnou svačinu – vyklízení prostor je nápor nejen na fyzičku, ale i na psychiku. Vidět kolem sebe chaos a hromadu harampádí podvědomě působí jako stres, stejně tak pobyt v bytě, kde zemřel někdo z rodiny, a měli jste k němu blízký osobní vztah. Budete vydávat spoustu sil, proto nespoléhejte na nákup baget u benzínky, ale zajistěte si doma včas vydatnou svačinu, alespoň na polovinu dne. Máte tak jídlo při ruce (mějte i dostatek tekutin – ale ne alkoholických) a doplníte energii operativně a rychle.

Odpočívejte – možná se to zdá jako hloupost, někomu připomínat odpočinek a přestávky při práci, ale jsou lidé, co to chtějí mít „rychle za sebou“, a přeženou to až tak, že to odmarodí. Vyhněte se takovým scénářům a dopřejte si pauzu raději častěji. Vyjděte ven, nebo ještě lépe, nasedněte do dodávky a vyjeďte si alespoň na hodinu do přírody, k nejbližšímu lesu, k řece, k přehradě (máte-li tu možnost). Vyčistíte si hlavu a lépe se vám pak bude pokračovat v práci.