Jak být sám i v místnosti plné lidí aneb jak se zavřít do bubliny?

Máte plno práce, ale nic Vám nejde, protože kolem běhá neskutečné množství prstů po klávesnici a kolegové se mezi sebou dohadují o rozdílném hospodářském výsledku? Jste nejstarší sourozenec, chcete na pět minut klid, ale nemůžete vypadnout ven, protože děláte dozor sourozencům?
Důvodů, proč se chceme na chvíli ztratit sami v sobě je nespočet. Samozřejmě vždycky je nejlepší vypadnou na nějaké tiché odlehlé místo a tam si přemýšlet. Jenže ne vždycky to jde. Proto existují chytré způsoby, jak se ztratit v myšlenkách, zatímco kolem je stále rušno.
dívka s knihou
HUDBA
Nejzákladnější a nejúčinnější způsob, jak odbourat ruch. Prostě si nacpěte do uší sluchátka, pusťte hlasitost tak, abyste neslyšeli nic kolem a Vaše bublina je hotová. Hudba je skvělá v tom, že si v ní každý najde to své. Pokud máte náladu, můžete si pustit drsný rock. Pokud potřebujete soustředit myšlenky na práci, pustíte si zkrátka poklidné tóny doprovázející zvuky vodopádu a hned se Vám bude pracovat jedna báseň.
KNIHA
Tuhle metodu neumí použít každý. Ne všichni se totiž umějí ztratit v příběhu kdekoliv. Ať už sedí v přelidněném metru nebo někde v parku na kraji města. Dobré je, že tahle metoda relaxace se dá naučit. Musíte se zkrátka přemoct a číst bez ohledu na prostředí. Jakmile se to naučíte, jde všechno samo. Přece se nemůžete soustředit na dvě reality současně, že?
dívka se sluchátky
MEDITACE
Rovněž metoda, ve které musíte získat praxi. Nejdřív asi budete muset sedět v předepsaných pozicích, ale časem svou mysl tak přeprogramujete, že se budete umět zavřít do bubliny bez meditačních pozic. Meditaci můžete provádět venku v přírodě nebo i doma v obýváku. Můžete při ní poslouchat hudbu nebo se odevzdat vlastnímu podvědomí zcela v tichosti.
VY JSTE BUBLINA
Tuhle metodu umí jen pár lidí. Ale dá se naučit. V podstatě jde o to, že člověk s touto schopností dokáže vypnout kdekoliv. V jakémkoliv prostředí. Bez pomůcek. Řekne si jen, teď budu jen ve své hlavě a je to. Můžete na něj mluvit, nevnímá Vás. Toto je hodně vzácná a v dnešní době taky drahocenná dovednost.
Doba, ve které žijeme, je hlasitá. Každý z nás potřebuje občas vypnout a ztratit se v absolutním tichu. Čím častěji to provozujeme, tím lépe. Jsme tím vyrovnanější, tím pádem milejší, tím pádem výkonnější. Takže když jsme nakonec připraveni vrátit se do společnosti, není nic, co by nás mohlo zastavit.