Jak si udržet vztah po mnoha letech

Základem dobrého partnerství je komunikace, bez ní to nikdy nebude fungovat. Jak má váš muž vytušit co vás trápí, když mu to neřeknete? Jak má poznat důvod vaší špatné nálady, když kolem se jen míjíte a zapomínáte komunikovat? Byly bychom rády, aby na toto měli muži šestý smysl, ale tahle to v životě nechodí a je nutné vzájemné problémy probrat a najít společné řešení. Jedině takto může váš vztah kvést a být naplněný. Existuje pár základních pravidel, které by se měly ve vztahu dodržovat:
 věk není překážkou
1.       Nezapomínejte na maličkosti, díky kterým jste se do sebe zamilovali. Čím si vás partner získal? Smysl pro humor, záliba ve stanování či rodinné hodnoty, je třeba tyto drobné střípky poskládat dohromady a znovuobjevit váš pohled na něj.
2.       Najděte si čas jen na vás dvaa užijte si společné chvilky. Navštivte kino, zajděte si na večeři nebo si jděte zaběhat, nápadům se meze nekladou. Málokterý pár si uvědomuje, jak je důležité mít společné koníčky a trávit spolu čas mimo kruh rodiny. Jiné prostředí, soutěžení, stýkání se s jinými lidmi, vše má dopad na váš společný život.
svatební slib
3.       Milujte setak často, jak jen můžete, sex vás sblíží. Vzájemné dotyky, ať jde pouze o objetí nebo letmý polibek, utužují váš vztah a nenechají vás chladnými. Pokud vaše vzájemná přitažlivost již nefunguje, snažte se navodit atmosféru svíčkami, pěkným filmem, společnou relaxační masáží nebo použitím erotických pomůcek. Nebojte se experimentovat a zjišťovat, co je vám příjemné a třeba se u toho i společně s partnerem zasmát.
4.       Nenechávejte se rozhodit partnerovými náladami, s postupujícím věkem budou častější. Starosti přibývají a partneři řeší běžné problémy v práci a rodině, je třeba se zhluboka nadechnout a s nadhledem se snažit vše vyřešit optimisticky.
5.       Berte partnera jako parťáka, se kterým sdílíte své zážitky, nenechávejte si starosti i radosti pro sebe a vždy se o ně podělte, budete mít téma rozhovoru a společně najdete řešení snáz než kdybyste na to byli sami.