Knížkové rozevírací pouzdro na Huawei P30 Lite

K nejžádanějším pouzdrům Huawei P30 Lite patří rozevírací knížka. Je známa pod názvem „flip“ a s největší pravděpodobností jste se s ní již někdy setkali. První výrobky tohoto typu spatřily světlo světa prakticky ve stejné době, kdy se na trhu objevily první chytré telefony s dotykovým displejem.

Flipové pouzdro je takové logické vyústění postupného vývoje a tvaru pouzder, která měla původně odlišný tvar, většinou šlo o zasouvací vaky, které poskytovaly bezpečnou ochranu tlačítkové klávesnici a malému displeji. Dotykový displej však zásadně změnil způsob využívání telefonu – to napodobuje psaní do poznámkového zápisníku a otevírací vrchní desky jsou vždy součástí diářů a poznámkových bloků.

mobil v ruce

Mobil získá na atraktivitě – samotný telefon vypadá docela obyčejně až chladně, ale jakmile jej obléknete do flipové knížky, získá jiný rámec. Někteří psychologové tento jev připodobňují k situaci, kdy raději většina z vás sáhne po papírové knížce, kterou lze nahmatat, držet ji v ruce, obracet listy a je to docela jiný pocit, než si číst knihu v elektronické podobě.

Flipové pouzdro je více osobní, obrazně řečeno hřejivější a také elegantnější. Vyrábí se z eko-kůže, stoprocentního polyuretanu na bavlněném podkladu, eko-kůže je nástupce koženky, který se od ní odlišuje hlavně tím, že je pevnější, trvanlivější a zároveň částečně prodyšný. Tyto vlastnosti jsou pro vytvoření obalu na mobily a tablety ideální.

rozbitý mobil v trávě

Knížkový obal vypadá velmi dobře, ať už si zvolíte jakoukoli barvu či vzor. Hodí se k jakékoli příležitosti a navíc jsou velmi levné, takže jich můžete mít více a střídat je mezi sebou podle nálady, vkusu, barvy a stylu oděvu či prostředí, kde se pohybujete.

Abychom však nepěli pouze ódy na radost, knížkové pouzdro přece jen jednu problematickou vlastnost má, a sice když jej držíte v ruce, odklápěcí desky musíte zasunout dozadu, anebo si počínat velmi opatrně, aby vám telefon při práci s dotykovým displejem nevypadl z ruky.