Sedací vaky Duo mořsky zelené pro děti i pro dospělé

Sedací vaky Duo mořsky zelené https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo-morsky-zelene-sede pěkně vypadají a jsou nesmírně pohodlné. Touto větou bychom mohli ukončit stručnou charakteristiku výrobku, ale takové strohé konstatování vás asi stěží uspokojí. Bude vás zajisté zajímat, proč jsou pohodlné, a co za tím vězí. Z jakého se vyrábí materiálu, a jaké jsou jeho základní vlastnosti.

Spoléhejte na materiál a vlastní zkušenost

Máte-li možnost výrobky tohoto typu vyzkoušet, udělejte to ještě předtím, než se budete o jeho pořízení rozhodovat. Vyhnete se tomu pomyslnému zajíci v pytli a zároveň budete mít jasno v tom, co je dobré, a co není.

muž na sedacím vaku

Princip veškerých vaků a pytlů na sezení je společný, vnější textilní a velmi poddajný obal je vyplněn drobnými syntetickými či organickými částicemi a tento celek se při posazení přizpůsobí tvaru vašeho těla. Tím uvolní většinu svalstva, které je v neustálé kontrakci nejen díky pohybu, ale také zemské gravitaci. A právě gravitační síla hraje zásadní roli u všech křesel a sedacích souprav. Ty jsou totiž konstruované mnohdy nepříliš ergonomicky a spoléhají hlavně na módní vlny, určující trendy nábytku a bytových doplňků. Výrobci sedacích vaků si to moc dobře uvědomují a nabízí nám možnost skutečného pohodlí. Konstrukce těchto výrobků stojí a padá na dosud nepřekonané vnitřní výplni z kuliček EPS.

dívka na sedacím vaku

Vnitřní výplň – v minulosti se provedla řada pokusů s výplněmi, např. s obilnými otrubami, pohankovými slupkami, rýžovými zrny, hrachem, fazolemi, pískem, ale to se zdaleka nevyrovná kuličkám z expandovaného polystyrenu. Musí jít ovšem o kuličky shodného průměru, nikoli odpadní drť z izolačních desek. Kuličky EPS, jak se označují, se dokonale přizpůsobí každému z vás, ať máte nadváhu, nebo jste střízlík.

Nylonové vlákno – chcete-li vsadit na jistotu, z materiálu potahu vybírejte nylon. Je sice na omak trochu hrubší, ale velmi houževnatý a odolný i dětskému hopsání a zvířecím drápkům. Navíc se vyrábí v pestrých barvách, takže je můžete vpustit do ložnice, do obývacího či dětského pokoje. Nylonový potah se také velmi dobře udržuje čistý a dá se vyprat v pračce.