Kreativní tvoření s dětmi

Tvoření s dětmi je velice důležitá aktivita, která u dětí podporuje kreativitu a fantazii. Chcete se doma s dětmi zabavit? Můžou se vám hodit tyto nápady. Tvoření má navíc přínos i pro vás, budete trávit volný čas s vašimi dětmi a zabavíte se společně.

Klubíčka

1. Šití, pletení a jiné radosti

Umíte z dětství šít, plést či háčkovat? Je to jednoduchá činnost, která se dá dělat třeba i v posteli. To je výhoda u nemocných dětí. Háčkování či pletení je vhodné spíše pro starší děti, které už dobře ovládají jemnou motoriku. Bude vám stačit klubko vlny a pletací jehlice. Ve všem vám pomůže textilní galanterie kde jednoduše nakoupíte i látky a potřeby k šití, pokud se chcete pustit i do tohoto dobrodružství. Pokud chcete zkusit šití ručně, nebudete potřebovat nic než nůžky, kousky látky, jehlu a nitě. Pokud chcete zkusit šít na stroji, pak budete potřebovat ještě ten stroj. V dnešní době již seženete i stroj určený pro děti.

Pletení

2. Umělecké variace

Pokud v sobě máte uměleckou duši a chcete se pustit do tvoření něčeho, co bude působit vážně krásně, pak můžete zkusit třeba vytváření mozaiky z barevného písku, který se za pomocí lepidla lepí na šablonu, čímž vzniká krásný a zajímavý výtvor. Krásnou technikou je třeba také vyškrabávání tuše. Na papír naneste voskovky, překryjte je tuší a po zaschnutí vyškrabete cokoli co vás napadne. Pod tuší se objeví barevné voskovky a na černé tuši vyniknou.

Vánoční dekorace

3. Sváteční dekorace

Pustit se také můžete do svátečních dekorací, ať se jedná o Velikonoční či Vánoční. Před Vánocemi můžete upéct třeba chaloupku, nebo jinou perníčkovou dekoraci, která vám krásně vyzdobí a provoní domov. Pustit se můžete také do tvorby adventního věnce, nebo na Velikonoce do velikonočního osení spolu s netradičním barvením vajec. Třeba takové barvení za pomoci vosku vám opravdu zabere spoustu času ale zároveň je výsledek opravdu skvostný.