Návrat k ženskosti

O módu se zajímá mnoho žen. Proč? Protože se chtějí líbit mužům, aby je mohly snáze svádět, a chtějí naštvat ostatní ženy tím, že budou šik a sexy. Těžko říci, která motivace je silnější. Často mnohé ženy bez rozmyslu kopírují to, co se nosí, aniž by se trochu hlouběji zamýšleli nad tím, zda jim to opravdu sluší, zda jejich odívání má styl. A netýká se to jen oblečení. Umělé řasy, umělé nehty, umělá prsa, prodlužované vlasy.
 kudrnatá žena
Zeptejte se mužů
Kdybyste se zeptali většiny mužů, řekli by Vám, že třeba umělé nehty jim přijdou vyloženě ohavné. Mužům se samozřejmě líbí krásné ženy, které o sebe dbají, ale především takové, které mají svůj vlastní styl a nebojí se být sami sebou.
 
Najít si svůj vlastní styl
Rozhodně by nebylo na škodu se trochu zamyslet nad tím, jak si vytvářet svůj styl a nejít do extrémů. Móda jde často do extrémů. Někdy směšných, někdy trapných. Móda totiž reaguje na to, co chybí a po čem je přitom poptávka. Někdy tak činí s noblesou a grácií, někdy to žene ad absurdum a bylo tomu tak vždy. Vzpomeňme na bizarní módní trendy napříč časem i geografií.
Co to znamená mít svůj styl? Je to něco, co se velmi obtížně získává. Někomu je to dané, někdo si to pracně osvojuje, někdo si svůj opravdový styl nikdy nenajde.
dívka s makeupem
 
V jednoduchosti je krása
Co by Vám mohlo pomoci je vytvořit si vlastní styl, by mohl být návrat k ženskosti. Například nejkrásnější je žena v šatech. A to bez ohledu na věk či postavu. Kolik žen v současné době nosí šaty. Možná v létě, ale i to je pomálu. Nebo dlouhé sukně. Dlouhá úzká sukně sluší také každé ženě.  Jsou ženy, které vnímají šaty a sukně jako krajně nepohodlné. Naštěstí existují elegantní kalhoty z velmi příjemných a vkusných materiálů. V módě platí přiměřená míra minimalismu přesně v tom duchu v jednoduchosti je krása. Přeplácanost není žádoucí, ale není na škodu oživení lehce výstředním módním doplňkem v podobě šátku nebo bižuterie.