Teorie není praxe

Asi ani vás nepřekvapí to, že teorie není praxe https://www.hypotekybezregistru.cz/teorie-neni-praxe/. Jistě by se ale mezi námi našli tací, kteří věří, že teorie je stejná, jako praxe a tak si myslí, že praxi nepotřebují, protože všechno bez ní zvládnou na jedničku. Opak je ale pravdou.

V reálném světě jsou mnohdy dané věci skutečně úplně jinak, než byste čekali. Může se lišit celá řada věcí a to možná více, než byste čekali.

Možná, že vás teď napadá, proč se vlastně člověk učí teorii, když je praxe zcela jiná. Je to možná tím, že lidé přišli na mnohem jednodušší postup nebo na mnohé vychytávky, díky kterým vše funguje mnohem lépe a to právě v praxi. Něco takového ale člověka ve škole nenaučí. Něco takového zjistí až právě v praxi.

žena a nápady

Pokud například nastoupíte ze školy rovnou do nějaké výroby, nedivte se tomu, že některé věci daní lidé dělají jinak, než vy z teorie znáte. Pokud si něčeho takového všimnete, můžete se zkusit zeptat někdo z mistrů, jestli daný člověk dělá danou práci dobře, nebo naopak nikoliv.

Člověk se musí hodně ptát, aby se dozvěděl, jak to v dané společnosti funguje a jestli to funguje tak, jak má.

Celá řada firem má v dnešní době normy, které by měli dodržovat. Našli byste ale celou řadu firem, které něco takového nedodržují tak, jak by bylo potřeba a poté vzniká celá řada reklamací, které mohou danou společnost zničit. Proč? Protože se klidně může stát, že někdo přijde o život a to díky tomu, že jeden z mála vyrobených kusů byl vadný.

muž a stres

Skutečně má smysl ptát se na věci, které znáte z teorie, abyste zjistili, jak daná firma pracuje. Pokud se vám bude zdát, že daná společnost výrobek vyrábí nejenže jinak, než znáte, ale také budete přesvědčeni, že daný postup není správný, můžete to zkusit říct někomu na vedoucí pozici. Pokud se ale nad něčím takovým daný člověk nezamyslí a váš názor shodí ze stolu, měli byste se raději poohlédnout po jiné firmě, pokud by vám daný postup nevyhovoval.

Je určitě vhodné přemýšlet hlavou. Selský rozum se může vyplatit.