Patříte k těm, kteří se už několik let a zatím stále marně přemlouvají k tomu, aby se nechali vyfotit od profesionála? K focení a zachycování zásadních životních okamžiků se v poslední době opět řada z nás vrací, stejně jako k vytváření podomácku vyrobených originálních fotoalb, které jsme vlastnili za dob našeho dětství, a které v průběhu dospívání a dospělého života nahradily digitální platformy a sociální sítě.

žena s fotoaparátem

Zejména v časech, jako bylo nedávné pandemické období, se však mnoho z nás má tendenci vracet ke koníčkům, které skutečně dávají smysl. Stejně jako je jednoduché fotografie nahrát na sociální sítě a umístit do online světa, je to i riskantní, a především to nemá takové kouzlo, jako když si prohlížíte fyzické snímky s popisky ve vlastnoručně vyrobené knize fotografií. Na sociální sítě se skutečně nevyplatí nahrávat všechny fotografie, lépe řečeno, ideální je na ně neumisťovat žádné snímky zachycující naše soukromí. Nejenže tím ztrácí dané chvíle svou hodnotu, ale také riskujeme, že někdo tohoto přístupu k našim prožitkům jednoho dne bude moci zneužít. Nehledě na to, že lidé, kteří pravidelně zveřejňují soukromí svých ratolestí, toho mohou později hořce litovat.

otevřené fotoalbum

Vraťme se tedy do časů, kdy si budeme pravidelně zaznamenávat příjemné a láskou naplnění okamžiky našich životů a budeme se těšit z toho, že si je umístíme do fotoalba, napíšeme k nim příběh popisující danou vzpomínku a necháme je uzrát v čase. Po určité době se k takovým okamžikům, alespoň v té vizuální podobě, budeme určitě rádi vracet.

Co všechno z našeho života můžeme nechat zachytit profesionálním fotografem? Někdo se omezuje pouze na důležité životní milníky, jako je například ukončení školy, svatba, založení rodiny a s tím spojené těhotenské fotky, a potom samozřejmě následuje zobrazování chronologického vývoje života našich dětí, od narození až po období dospívání. Tyto a mnohé další události pro vás může zaznamenat fotografka ve Zlíně Kateřina Svobodová.

5/5 - (1 vote)