Hladinu chlóru v nádrži je nezbytné průběžně ověřovat

Možná se už i vám stalo, že jste měřili hladinu aktivního chlóru ve vaší bazénové nádrži s pomocí testeru a s velkým překvapením jste zjistili, že zdaleka nedosahuje tak vysokých hodnot, jak jste předpokládali. V tom případě je na místě hladinu chlóru co nejrychleji skokově zvýšit tak, aby byla koncentrace oxidačního činidla opět v normě. K tomu se vám bude velmi hodit přípravek chlor šok https://eshop.techneco.eu/Chlor-Sok, který umí přesně to, co nyní potřebujete. A nemusíte se bát, jeho pořízení není nijak nákladné a jeho aplikace je snadná. Navíc je detailně popsaná v návodu u přípravku.

bazén

Co by se stalo s neošetřenou vodou?

Možná vás ale zajímá, co by se stalo, kdyby hladina chlóru ve vaší bazénové vodě takto poklesla a vy byste tuto změnu vůbec nezaznamenali anebo byste ji neřešili. V tom případě by se vám mohlo velice snadno stát, že by se váš bazén proměnil v nazelenalý rybník, jaký můžete v létě zahlédnout ledaskde venku. Jakmile by se do vaší bazénové vody, která by nebyla ošetřena žádným oxidačním činidlem, dostaly různé mikroorganismy, tak by v takovém ideálním prostředí začaly velice rychle bujet a šířit se v prostoru vaší nádrže. Pokud by se tedy něco takového stalo třeba v době odjezdu na dovolenou, pravděpodobně byste se při návratu velice divili, co se to s vodou ve vaší nádrži stalo a v tom nejhorším případě byste ji museli nenávratně vypustit, bazén vyčistit, a poté znovu naplnit.

V případě, že vaši bazénovou vodu masivně napadnou řasy anebo sinice, je možné využít rychlý a účinný algicid, který se s nimi vypořádá, a vy vodu následně mikroorganismů zbavíte pomocí filtrace. Nicméně všechno je možné jen do určité míry a masivně znečistěnou vodu je už následně možné pouze vypustit a zužitkovat třeba na zahrádce.

voda

Jak je tedy vidět, prevence je základ a dostatečnou hladinu oxidačního činidla je nezbytné průběžně sledovat s pomocí testerů.