Home office aneb proměna ekonomiky

V minulých letech bylo na práci z domova nazíráno spíše negativně, nežli pozitivně. Byla brána jako něco, co přeci nemůže v žádném případě fungovat. Většina si myslela, že to povede akorát k tomu, že lidé budou podváděni, a spolu s tím bude docházet ke zneužití jejich nevědomosti. Dříve se totiž o nových směrech v rámci pracovního života mluvilo zejména jako o zkrácené pracovní době či pracovní době flexibilní. Obě tyto věci, jsou dnes již běžnou součástí pracovních nabídek.
otevřený zápisník
Lidstvo se však vyvíjí a spolu s ním také technologie, a právě kvůli těmto faktům se tomu, kde žijeme, říká moderní doba. Dnes však s nástupem rozvoje již zmíněné IT infrastruktury, sociálních sítí a přehodnocením svých vlastních hodnot, dochází k tomu, že vznikají nové formy zaměstnání. Jedná se kupříkladu o sdílení pracovní pozice, či právě o home ofiice, jenž je nejčastěji vykonáván právě z domova. Pojďme si tedy říci o tomto fenoménu dnešní doby něco víc.
Jedná se o pracovní nabídky, které se vyskytují na všech možných portálech, jenž shromažďují inzeráty na pracovní pozice, částečné úvazky či brigády. Pokud si zvolíte právě práci z domova jako své zaměstnání, tak jste ve své podstatě svým vlastním pánem.
Veškerá komunikace tak tedy probíhá nejčastěji prostřednictvím e-mailů. Jakmile se s budoucím zaměstnavatelem dohodnete, bude vám z jeho strany zaslána poštou i smlouvu. Tento podklad potřebný k výkonu vaší práce vyplníte, podepíšete a zašlete zpět na patřičnou adresu. Tím je váš pracovní poměr uzavřen, a vy konečně můžete pracovat.
ruce ženy na klávesnici
Výhody a nevýhody
Ne však pro každé je tento druh práce či přímo pracovního poměru vhodný. Zde je důležité opravdu se naučit oddělovat osobní život od pracovního, a umět si dobře rozplánovat svou práci.
Tou největší výhodou je, že opravdu můžete pracovat v klidu z vašeho domova, což jistě ocení zejména rodiče malých dětí či studenti, jenž prezenčně navštěvují naše univerzity. Dalším plusem je také to, že vy sami si určujete, jak moc se dané práci budete věnovat, a tak tedy záleží jen na vás, kolik si vyděláte.
Pokud se podíváme na nevýhody, tak se vám snadno může stát, že se tak „zakousnete“ do své práce, až nebudete vědět, kdy přestat. A to je přesně to, čemu chceme předejít. Dále také může nastat skutečnost špatně odvedené práce, která bude důsledkem toho, že budete chvávat, abyste to měli co nejdříve z krku.
Ať už si tedy vyberete pozici umožňující tuto variantu či ne, řiďte se hlavně tím, že vaše zaměstnání vás má bavit, a vy v něm máte vidět smysl.