Jaké známe druhy bazénových vysavačů

Každý z typů bazénových vysavačů https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac má své klady i zápory a je na každém z vás, jakému z nich dáte svůj hlas. Nelze jednoznačně tvrdit, že některé jsou špičkové a jiné nestojí za pozornost. Spokojeni můžete být jak s robotickým strojem, tak s ručním teleskopickým nástavcem.

vysavač

Poloautomat

Zařízení pracuje na principu sání vznikajícího připojením k bazénové filtraci. Využívá výkonu čerpadla a odsává nečistoty ze dna nádrže v režimu přepnutém na odpadovou výpust, anebo prostupují přes filtrační patronu. Jde v podstatě o shodný princip ručních vysavačů, pouze s tím rozdílem, že zařízení pracuje samočinně. Pohybuje se po dně bazénu vlastním pohonem, většinou jako pásové vozidlo. Nevýhodou je však pohyb nikoli řízený, ale náhodný. Z praxe je potvrzeno, že tímto způsobem se zbaví nečistot přibližně tři čtvrtiny celkové plochy dna.

Ruční

Jak už bylo naznačeno, ruční vysavač se připojuje k filtračnímu zařízení, přičemž vzniká sací podtlak podobně, jako je tomu u vysávání podlahy v bytě. Rozdíl mezi poloautomatem spočívá pouze v ručním čištění. Nikdo za vás tuto práci neodvede a tak je pojezd po dně bazénu čistě ve vaší režii. Výhodou je systematické čištění, které si řídíte sami, účinnost je shodná jako u poloautomatů, pouze tato činnost vyžaduje určitý čas. A významnou předností je i velice nízká pořizovací cena.

textura

Robotické

Jsou plně nezávislé na bazénové filtraci a čerpadlu, nečistoty neputují ani do kanalizace, ani přes filtraci, ale jsou jímány do speciální nádoby umístěné uvnitř přístroje. Některé z nich mohou čistit i stěny nádrže až po okraj vodní hladiny. Výhodou je vysoká účinnost, protože je jejich pohyb snímán čidly a vyhodnocován počítací jednotkou (čipem). Nevyžadují obsluhu, pouze občasné odebrání nádoby naplněné nečistotami. Podstatnou nevýhodou je pochopitelně jejich cena, řádově v desítkách tisíc korun.