Není nad vlastní dům

Nejvyšší položkou z rodinného rozpočtu bývají výdaje za teplo. Bohužel se naše země nenachází v tropické, ani subtropické oblasti, kde v zimních měsících nikdo neřeší nějaké zahřívání u kamen, a všichni se těší z teplého počasí, nosí krátké kalhoty, a mohou být, jak se říká, „happy“.

mobil na stole

Vytvoříte si vlastní koncepci vytápění

Výdaje za teplo navíc u nás komplikují ceny energií, nemá význam si zastírat, že se nyní šplhají do astronomických výšin, a nějaké zlepšení situace je v nedohlednu. Znamená to jediné – pokud nejste finančně „za vodou“, musíte podniknout nějaká opatření buď na snížení energetické náročnosti, a třeba i na úkor pohodlí a obytného komfortu, anebo přejít na levnější systém vytápění. A právě to je jeden z pádných důvodů, proč se odstěhovat z města na venkov, proč nebýt závislými na dálkovém vytápění z plynových kotelen, a proč vytápět vlastní dům jiným způsobem.

palivové dřevo

Dřevo je stále nejlevnější – uvažujete-li o pořízení mobilního domu Lavaro House A – Nr.46 https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/lavaro-house-a-nr-46-na-objednavku-dodani-ihned-2023/, zkuste do svých úvah zařadit topení dřevem v krbových kamnech s tepelným výměníkem a o přístřešku pro palivové dřevo. Dřevo je stále, a zřejmě bude i do budoucna, nejlevnější topný zdroj, navíc jej lze v případě nejvyšší nouze nasbírat v lese, i šiškami se dá topit, a tak nemusíte v zimě mrznout, pokud budete mít někdy hlouběji do kapsy. Lidé v paneláku jsou na tom hůř, ti si nemohou naštípat dřevo a zatopit v kamnech, jsou stále závislí na dodávce energií zvenčí, a ta může být čím dál tím dražší.

Topení dřevem prohřívá i dřevěnou podlahu – víte, že teplo od nohou přináší větší úlevu a je svým způsobem i antistresovým faktorem? Je to dáno citlivými body na ploskách nohou, kde je spousta nervových vláken, a ta nám do mozku přináší pozitivní informace, pokud je hýčkáme tou správnou teplotou, a topení které prohřívá i dobře izolovanou dřevěnou podlahu mobilních domů, je k tomu vhodná příležitost.