Pár skvělých tipů pro vaši vysněnou terasu

Dnes je opravdu velké množství možností, jak a z čeho si terasu můžete postavit.
Určitě je dobré se zamyslet do jakého okolí bude terasa zasazena. Je třeba volit materiály tak, aby ladily s okolím, ale také aby se snadno udržovaly, a vy si zbytečně nepřidělávali práci. Zde je několik tipů materiálů, které můžete dnes již bez problémů použít i svépomocí.
 
 posezení s deštníkem
Dřevo
 
Dřevo je bezesporu jeden z nejkrásnějších materiálů pro stavbu terasy. Pokud se dřevo správně impregnuje, a staráte se o něj, vydrží bez problému i delší časový úsek. Minimálně dvacet let je samozřejmostí. Na druhou stranu je opravdu důležité dbát o dřevěnou stavbu. Dřevo musí být dobře vysušené, a vlhkost se na samotné terase nesmí nikde hromadit. Je důležité projekt správně vypracovat, aby vám dřevěná terasa opravdu dlouho vydržela, a nemuseli jste jí za pár let předělávat. Dřevěné terasy v kombinaci s rostlinami všeho druhu jsou velmi krásné a útulné.
 
Přírodní kámen
 
Hodí se především do zahrady, na stavbu chodníčků, ale také kolem bazénu. A to především pro jeho protiskluzové vlastnosti. Velká výhoda tkví v tom, že je v podstatě bezúdržbový, vydrží mráz, je odolný proti otěru, a má opravdu dlouhou životnost. Estetickou funkci plní na sto procent, a to už od pradávna. Máte na výběr z mnoha druhů přírodního kamene, jako je například žula, pískovec, křemen či vápenec.
terasa se dřevem
 
Terasa z pvc
 
Pvc je vysoce odolný materiál, který dnes už hravě dokáže velmi dobře plnit i funkci estetickou. Většinou zde tedy jde o kombinaci dřeva a plastů v různých poměrech dle výrobce. Vzhled je téměř k nerozeznání od dřeva, ale životnost je výrazně vyšší. Také údržba těchto materiálů je velmi jednoduchá.
 
Ať už se rozhodnete pro jakýkoli projekt, vždy přemýšlejte dopředu. Kde bude terasa stát, jaké bude mít základy? Z jakého materiálu bude postavena? Budete chtít terasu zastřešit, nebo raději necháte otevřený prostor? Vše je třeba řádně promyslet. Rozhodně je dobré, pokud je to lze, aby nebyla daleko od domu, potažmo přímo od Kuchyně. Určitě se vám potom vše pro vaši společnost bude chystat mnohem lépe. Vše rozhoduje. To jsou otázky, které musíte vyřešit, abyste mohli začít stavět své vysněné místo k odpočinku.