Textilní masky jsou hitem v péči o pleť

Tyto masky jsou v posledních letech mezi ženami (ale i muži) čím dál oblíbenější a není se čemu divit. Většina z těchto masek velmi dobře hydratuje a dokáže unavenou pleť pořádně rozjasnit. Čím dál více kosmetických firem tento produkt zařazuje do své stálé nabídky, takže je opravdu z čeho vybírat. V čem tkví další výhody tohoto poměrně nového výrobku? Nahradí brzy klasické pleťové masky?
pleť ženy
Tento zázrak pochází z Jižní Koreje, která je již světově proslulá svými kosmetickými „vychytávkami“. Za největší výhodu látkových pleťových masek považuji jednoduchost, rychlost a čistotu při její aplikaci. Druhou zásadní výhodou je jejich velká účinnost díky vysokému obsahu látek jako je kolagen, kyselina hyaluronová a další.
 K použití nepotřebujete vůbec nic navíc – žádný štětec či vodu. Masku pouze rozbalíme a přiložíme na vyčištění obličej, přičemž dbáme na to, aby otvory na oči, nos a ústa seděly na příslušných místech. Masku uhladíme k obličeji (měla by perfektně přilnout) a můžeme relaxovat! Samotný produkt je na obličeji velmi příjemný, jelikož je vyroben ze speciální ultrajemné textilie a flexibilních nanovláken, díky nimž se neodlepuje a pevně drží na obličeji. Po době stanovené na obalu textilii sundáme, vyhodíme a následně se můžeme kochat krásně hydratovanou a svěží pletí.
žena s pleťovou maskou
Na trhu je skutečně nepřeberné množství a samozřejmě bychom masku měli vybírat podle typu své pleti. Ovšem je faktem, že hydratace neuškodí žádné pokožce. Ceny masek jsou různé, pohybují se přibližně od 40 do 100 Kč. V současné době lze zakoupit i textilní masky určené na oční okolí, které vyžaduje speciální péči, tak proč mu nedopřát něco navíc?
TIP na závěr: Po sejmutí látky z obličeje Vám na něm zůstanou zbytky účinných látek. Doporučuji je nesmývat vodou či nestírat vatovým tampónkem, nýbrž vmasírovat do obličeje. Využijete tak tento příjemný produkt naplno!