Věda je velmi zajímavá

Co si myslíte o vědě vy? Já si myslím že je to opravdu perfektní věda, která nám dává mnoho. Moc se mi líbí taky ten obor, protože vždycky když si vzpomenu na vědu, tak se mi vybaví můj strejda. On byl vědec. A stejně tak i můj skvělý kamarád. Můj kamarád byl vědec a zajímá se o mořskou biologii. Moc ho to bavilo. A taky vůbec si nedokážu představit, jak k tomu dospěl. No jen si to vemte. Vědecká mořská biologie. Co to asi tak může být? Nikdy jsem nevěděla, co si přesně mám pod tímto oborem představit. Ale zní to zajímavě.

Věda je někdy velmi složitá.

Je to pro mě vážně složitá věda. Vůbec jsem tomu nerozuměla. A taky jsem mu docela záviděla. Protože on mohl jezdit k moři. A to úplně zdarma. A víte proč? Protože on tam jezdil kvůli škole, takže to měl zadarmo, což je logické, kvůli školnímu projektu. Byl to školní zájezd. A vlastně tam dělali takové průzkumy, takže to měli zaplacené školou a státem. Takže myslím, že být vědec se velmi vyplatí. Tedy myslím, učit se na vědce. A vždyť tady u nás v České republice je mnoho vědeckých škol, tedy myslím vědeckých univerzit a myslím, že je to taky velmi výhodné. Vždyť kdo by nechtěl mít vysokoškolský diplom?

Věda mě velmi zajímá.

Já mám sice jenom střední školou a mám maturitu, ale taky bych toužila po nějakém diplomu, protože jde už jenom o tu prestiž. Já bych o to určitě stála. Nicméně věda mě taky přitahuje tím, že se objevuje nepoznané. A sice ale taky záleží na tom, čemu a jak člověk věří a proč. A já věřím v nějakém vědcům, ale od některých vědců se mi zdá pravda poněkud vratká. To ale záleží na každém, čemu kdo a jak věří. Nyní mě ještě napadlo. Zkoušeli jste někdy nějaké vědecké experimenty? Myslím, jako třeba pitvat žábu. Já tedy nikdy. Nemám tohle zrovna dvakrát ráda a myslím, že ani žádný vědecký objev by mě k tomu asi nedonutil. Na tohle jsem háklivá a asi bych u toho omdlela.