Jste začínající podnikatel a nutně potřebujete, aby zděděná komerční nemovitost byla jen vaše. Máte podle vás dobrý podnikatelský plán. Našel jste na trhu mezeru, takže chybí jen prostory na podnikání a nakoupení technologií k výrobě. Je toho dost. Na rozjezd firmy je potřeba mít dost peněz a mít i dostatečnou finanční rezervu. Samozřejmě, že jste už byl v bance, ale bankovní ústav vám odmítl schválit půjčku finančních prostředků na vypořádání dědictví a na rozjezd firmy?

 

Porada podnikatelů

Bankovní ústavy mohou mít důvodů více, podle záznamů v registrech například mohli zjistit, že jste měl opoždění v minulosti se splátkou, nebo máte i záznam v uvedeném registru, že jste dlužníkem a dokonce, že vám hrozí exekuční řízení. Také může být důvodem i to, že se bance nezdála výše vašeho příjmu. Proto vám půjčení peněz neschválila. Jaký tedy bude váš další postup? Notář nebude dlouho čekat s vypořádáním dědictví. Máte možnost požádat u nebankovní společnosti o hypotéku bez doložení příjmu nebankovni-hypoteky-uvery, která vám pomůže uskutečnit své sny. Nikoho u této společnosti nebude zajímat, na co konkrétně peníze potřebujete.

 

Spolupráce v podnikání

 

Nebude zde ani vadit, že máte nízké příjmy. A také je zde navíc možná tolerance v registrech. Máte, ale několik povinností, kromě řádného splácení půjčených financí musíte dodržet jedno zákonem dané pravidlo. Tím je, že musíte ručit nemovitostí, která nemusí být ani vaše, můžete si zařídit ručení třetí osobou. Jaké nemovitosti to mohou být? Například chata, pozemek, nebo byt a odhad zde neplatíte. Je to pro finanční ústav záruka, že budete řádně svou půjčku splácet. Až hypotéku splatíte, tady můžete splácet i dlouhých čtyřicet let, je samozřejmě tato zástava ukončena. Vše uvedené je ošetřené našimi platnými zákony. Navíc jako kontrolní orgán státu zde má nad činností finančních společností a to bankovních i nebankovních dohled Česká národní banka.